Haber

Diyarbakır annelerinin çocuk nöbeti devam ediyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önüne oturma eylemi yapan Diyarbakırlı anneler kararlılıkla nöbetlerini sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 1222. gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden annelerden Mevlüde Üçdağ, oğlu Ramazan ayına kavuşana kadar eyleme devam edeceğini söyledi.

Üçdağ, “Yaz, kış, çamur, soğuk demeden çocuklarımızı bırakmayacağız. Anne baba olarak hepimiz kararlıyız. Çocuğumu çok özledim. 8 yıl az zaman olmadı. Çocuğumu çok özledim. keşke onu dünya gözüyle görebilsem, öpüp doya doya sarılabilseydim… evladım seni çok özledim. gel bitsin bu hasret.”

Oğluna hasret kaldığını anlatan Üçdağ, oğlunu güvenlik güçlerine teslim olmaya davet etti.

Oğlu Özkan için harekete geçen baba Süleyman Aydın da çocuklarına kavuşmak istediklerini belirtti.

Çocuklarına kavuşana kadar nöbeti sürdüreceklerini ifade eden Aydın, “Burada çocuklar için mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Bir çocuğumuz terör örgütünün içinde olduğu sürece bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çocuklarımız bizi görüyor ve duyuyorsa gelin güvenlik güçlerimize teslim olun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu