Haber

Uluslararası İzmir Maratonu Yarın Başlıyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İzmir Maratonu (Maratonİzmir), yarın toplam 5 bini aşkın katılımcıyla koşulacak. Şair Eşref Bulvarı üzerindeki eski İZFAŞ Genel Müdürlüğü binası önünde saat 07:00’de başlayacak 42 kilometrelik maratona 20 ülkeden 30 seçkin sporcu ve Türkiye’nin dört bir yanından sporcu katılacak. Türkiye’nin en hızlı maratonu olan organizasyonda daha önce 2 saat 9 dakika 35 saniye ile 2021’de ilk rekoru kıran ve Dünya Atletizm’de dünyanın en hızlı maratonları listesine giren Etiyopyalı Tsegaye Getachew gelecek. bu yıl da yeni bir rekor kırmak için İzmir’e gidiyor.

Maratonda Alsancak üzerinden Karşıyaka’ya ulaşacak sporcular, Bostanlı İskelesi’ne varmadan geri dönecek. İnciraltı’na bu kez aynı parkur üzerinden Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden gelecek olan sporcular, Marina İzmir’den dönerek start noktasında yarışı tamamlayacak. Maratonİzmir kapsamında 10 kilometrelik 19 Mayıs Yol Koşusu da Maratonİzmir 10K yarışı kapsamında gerçekleştirilecek. Kayıtlı vatandaşların da katılabileceği bu yarışın startı saat 09:15’te aynı noktadan verilecek. Yarışa katılanlar, Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı üzerindeki Köprü Tramvay durağından dönerek Fuar Kültürpark İZFAŞ binasının karşı şeridinde koşuyu tamamlayacak.

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ ATIK

Birleşmiş Milletler’in (BM) belirlediği küresel hedefler doğrultusunda “sürdürülebilir bir dünya” için koşulacak Maratonİzmir’de koşuculara verilecek pet şişeler çöp kutularında toplanacak ve geri dönüştürülecek. Maratonİzmir etkinlik alanındaki tüm malzemeler geri dönüşümlü olacaktır. Pistteki sponsorlar ve yarış ile ilgili tüm reklam ve yönlendirmeler yarış sonunda tek tek toplanacak ve geri dönüştürülecektir. Sivil toplum kuruluşları için de bağış toplayan organizasyonda bu yıl rekor bağış bekleniyor.

– izmir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu